Nawigacja

Niedziela 24.06.2018

Witamy na stronie Naszego Przedszkola

W imieniu Grona Pedagogicznego zachęcamy do częstego odwiedzania Naszej strony internetowej.

 

Aktualności

 • Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 20 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Rodzice, którzy uczestniczyli w zakończeniu roku szkolonego zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. Starszaków z grup „Muchomorki” i „Zajączki” pożegnała grupa „Biedronki”.
  Były także dyplomy i prezenty dla przedszkolaków oraz podziękowania, dla kadry z przedszkola i rodziców.

 • W dniu 15.06.2018r. w naszej przedszkolu odbył się Turniej sportowy pod hasłem „Sporty Świata”. Do udziału zaprosiliśmy dzieci z rodzicami. Podczas całej imprezy panowała gorąca, sportowa atmosfera jak na prawdziwych igrzyskach. Na zakończenie turnieju pani dyrektor  Teresa Mierzejewska wręczyła dzieciom dyplomy, medale i puchary. Tym miłym akcentem wraz z podziękowaniami dla wychowawców i dzieci za wspólne sportowe emocje oraz wspaniałą atmosferę zakończyliśmy turniej sportowy.

  Turniej sportowy odbył się w ramach realizacji zadania publicznego wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Turniej sportowy był inicjatywą Stowarzyszenia „Razem Łatwiej” z Olszewa – Borek przy współpracy z Przedszkolem Samorządowym.

 • 30.05. 2018r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dziecka. To bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. Tego dnia dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, miały przejażdżkę bryczką, nie obyło się bez  zabaw sportowych, licznych konkursów. W salach dzieciom  przygotowaliśmy  słodki poczęstunek oraz lody. Przedszkolaki otrzymały prezenty.

 • W piątek 07.06.2018r. dzieci z gr. „Zajączki” były z wizytą w Domu Seniora w Olszewie-Borkach. Pensjonariuszki wraz z dzieciakami pod nadzorem pani Marty K. wyrabiały a następnie piekły drożdżowe rogaliki z nadzieniem z marmolady. Zajączki podziwiały robótki ręczne wykonane przez „seniorów’. Bawiły się też w różne zabawy muzyczno-ruchowe. Pod koniec wizyty odbyła się też degustacja rogalików, które wszystkim bardzo smakowały.

  Zajączki z wizytą u seniorów - Obrazek 1

 • W poniedziałek 4.06.2018r w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja konkursu „Mam Talent”. Uczestników, a było ich dziesięcioro , zgłaszali sami rodzice. Dzieci prezentowały swoje talenty w dziedzinie śpiewu, gry na skrzypcach, gimnastyki artystycznej, tańca, sztuki walki , a nawet wszechstronnej wiedzy z zakresu geografii i znajomości państw Unii Europejskiej. Komisja konkursowa miała poważny dylemat z wyłonieniem zwycięzcy, więc zadecydowała o tym, iż wszystkie „talenty” zdobyły pierwsze miejsce. Nagrody w postaci pucharów ufundowało Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” . Organizatorkami konkursu były Barbara Ż. I Iwona Ż.

 •  W dniu 07.06.2018r.przedszkolaki  brały udział w XIV Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem: „ Witajcie w naszej bajce - Bajki z morałem” . Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 7 grup przedszkolnych tj. ze Szkoły Podstawowej z Antoń, ze Szkoły Podstawowej z Przystani oraz 5 grup z naszego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki wspaniale sobie poradziły w roli aktorów, a ich wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru. Nagrody   przeglądu teatrzyków ufundowane zostały przez: Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” z Olszewa – Borek we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Olszewie - Borkach. Dziękujemy serdecznie wszystkim aktorom i reżyserom sztuk teatralnych.  

 • Informacja dla Rodziców

  Stowarzyszenie „Razem Łatwiej wraz z Przedszkolem Samorządowym w Olszewie-Borkach serdecznie zapraszają Rodziców do czynnego udziału  w Olimpiadzie Sportowej pod hasłem „Sporty świata”, która  finansowana jest przez  Zarząd Województwa Mazowieckiego. Olimpiada odbędzie się 15.06.2018r.  w godzinach 14:00-17:00 na terenie przedszkola.

  PROGRAM OLIMPIADY

  14:00 – powitanie uczestników

  14:00-14:30 – podział na dwie duże grypy A i B (około 120-150 osób grupa). Podział na 6 osobowe zespoły (rodzice + dzieci). Wyjaśnienie zasad Olimpiady, przedstawienie wszystkich niezbędnych informacji.

 •  Nasze przedszkolaki bardzo uroczyście obchodziły tak bardzo ważny dzień – Dzień Matki i Ojca. Przedszkolaki śpiewały i recytowały wiersze dla swoich Kochanych Rodziców. Wykonały starannie piękne kwiatki, laurki. Prezenciki z pięknymi życzeniami  wręczyły Rodzicom. Następnie w miłej atmosferze  razem częstowali się słodkim poczęstunkiem. Na twarzach wszystkich uczestników gościł uśmiech.

 • 24.05.2018

  Szanowni Państwo,

  Z uwagi na zmianę stanu prawnego dotyczącego ochrony praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych i tożsamości, jesteśmy zobowiązani przekazać Państwu informację w zakresie przetwarzania danych osobowych należących do Państwa oraz do dzieci pozostających pod Państwa opieką.

  25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej jako: ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO/rozporządzenie 2016/679.

 • W dniu 23.05.2018r. dzieci z grup "Zajączki" i "Muchomorki" pojechały na wycieczkę do Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Dzieci zwiedzały Muzeum, brały udział w ciekawych lekcjach edukacyjnych podczas których wykonały kwiaty  dla mamy i taty. Dzieci dowiedziały się jakie dawniej były zabawy dla dzieci w ich wieku, co sprawiło im dużo radości.

  Zbiory w Muzeum Kurpiowskim w Wachu zostały podzielone na tematyczne działy: Tkactwo , Bursztyniarstwo , Stolarstwo ,  Szewstwo, Plecionkarstwo , W domu , W zagrodzie , Bartnictwo , Strój , Stajnia, Rzemiosło i Leśny. Zbiory uzupełnia także Biblioteka Kurpiowska o tematyce regionalnej i bursztyniarskiej, z licznym „białymi krukami”.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
  07-415 Olszewo-Borki
  ul.3 Maja 3
 • (+48) 29 761 31 47

Galeria zdjęć