Poniedziałek 17.12.2018

Witamy na stronie Naszego Przedszkola

W imieniu Grona Pedagogicznego zachęcamy do częstego odwiedzania Naszej strony internetowej.

• Przerwa świąteczna- dyżur

Szanowni Rodzice uprzejmie informujemy, iż w dniach 27-28 i 31 grudnia 2018r. nasze przedszkole pełni dyżur w godz. 7.00 - 17.00. Bardzo prosimy o przyprowadzenie dzieci zgodnie z deklaracją.

• Charytatywna zbiórka dla rodziny

Pracownicy i dzieci z przedszkola zapraszają do udziału w charytatywnej zbiórce darów dla rodziny jednego z naszych przedszkolaków.

Nadchodzą święta, więc jest kolejna okazja, aby dzielić się szczęściem i radością z innymi. Chcemy o tym przypomnieć i dlatego zapraszamy do udziału w naszej akcji. Potrzebne są m.in. ubrania, zabawki, środki czystości, produkty spożywcze typu: mąka, makaron, cukier, konserwy, herbata itp.

Zbiórka zebranych przedmiotów potrwa do 20 grudnia.

Za ofiarowane

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

w dniach 17- 21 grudnia do Przedszkola Samorządowego w Olszewie – Borkach.

Zachęcamy do zakupu ręcznie robionych ozdób, ciast, stroików lub upominków wykonanych przez dzieci, rodziców i pracowników naszego przedszkola.

Zebrane fundusze przeznaczone będą na doposażenie placu zabaw naszego przedszkola.

• Mikołajki w przedszkolu

Dzyń, dzyń, stuk, puk...To Mikołaj odwiedził dzisiaj nasze przedszkole! Wszystkie dzieci wypatrywały go już od samego rana. Z okazji tej wizyty w całym przedszkolu słychać było dźwięki świątecznych piosenek. Mikołaj rozdał każdemu prezenty i wspólnie bawił się z dziećmi. Dziękujemy Mikołaju za wspólnie spędzony czas!!!

Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 1

• ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Olszewie- Borkach przy ul. 3 Maja 3 zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro: ,,Zakup i dostawa produktów spożywczych do Przedszkola Samorządowego w Olszewie- Borkach" w okresie od 02 stycznia 2019r. do 31 grudnia 2019r.

SIWZ_PRZEDSZKOLE.docx

• W czwartek 29.11.2018r. w grupie  „Motylki” odbyły się wróżby  Andrzejkowe, w których brali udział również rodzice. Było min. : lanie wosku, wróżba „Kim zostanę w przyszłości”, „Maszerujący bucik”, „Kto Cię kocha, kto Cię lubi”, „Kwiatek siedmiopłatek”. Żarty przeplatające się ze śmiechem towarzyszyły całemu spotkaniu i wprowadziły miłą atmosferę. Na koniec był słodki poczęstunek i dyskoteka.

„Czary mary – wosku lanie” - Obrazek 1

• Klub Seniora – „Wspomnienia z okresu wojennego”
    07.12.2018

Dnia 28.11.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy p. Mariannę Koziatek wraz z p. Martą Krukowską z Klubu Seniora. Nasze dzieci przywitały panie z Klubu Seniora wierszykiem „Kto, Ty jesteś? „Babcia Marianna” opowiedziała o swoim dzieciństwie z okresu wojny. Kiedy to jako mała dziewczynka doświadczyła wielu przykrych i smutnych przeżyć. Bardzo ciekawie przedstawiła życie dziecka, w tak trudnym czasie. Szkoły zostały zamknięte, jedzenie było bardzo trudno zdobyć. Zabawek dzieci nie miały – mogły tylko pomarzyć. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści oraz zadawały pytania. Gdzie dzieci spały? Czy miały zabawki? Czy były samochody?  itd …   Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Wojenko, wojenko”. Nasz gość otrzymał od pani Marty wymarzoną -  lalkę. Dzieci wręczyły Pani Mariannie kwiaty oraz własnoręcznie wykonaną książeczkę. Dziękujemy

• Spotkanie z pisarzem p. Stanisławem Kałuckim

Dnia 30.11.2018r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z p. Stanisławem Kałucki, pisarzem z Ostrołęki. Artysta zaprezentował dzieciom swoje dzieła: przeczytał wiersze, opowiedział baśnie, zadawał pytania, zagadki. Opowiedział o swojej pracy, pokazał zbiór napisanych przez siebie książek. Okazało się, że pan Stanisław pobił rekord Hansa Christiana Andersena, który napisał 308 baśniowych opowieści, natomiast masz gość wydał już 380 w sześciu tomach, a mianowicie: ”Baśnie i opowiastki z krainy zwanej Kurpsiami”, "Baśnie dziadka Staszka", „Dziadek Staś opowiada”, „Legendy, baśnie
    i opowiastki” oraz "Kurpiowskie bajanie”.
    Ponadto pan Stanisław Kałucki, wydał także zbiór wierszy dla dzieci pt. "Kurpianeczka". Autor pragnął jednak przypomnieć najmłodszym czytelnikom jak piękna jest nasza gwara i pomóc im lepiej ją poznać. Stąd pomysł na wydanie tego samego tomu w tłumaczeniu na język kurpiowski. Tak powstała „Kurpśónecka”.

• W piątek 23.11.2018r. dzieci z grup: Motylki, Pszczółki i Zajączki były z wizytą w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.  Zwiedzili oni tam wystawę poświęcone Ostrołęce i Puszczy Kurpiowskiej. Wystawa ta obejmowała archiwalia i przedmioty związane z mieszkańcami Ostrołęki i Kurpiami. Były tam obrazy, wystawa „Wycinanki kurpiowskie”, skromne przedmioty życia codziennego, poezja, stroje ludowe. Zwiedzili najstarsze podziemia Ostrołęki. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach, gdzie samodzielnie wygnały wycinankę kurpiowską- gwiazdę.

• Zwyczajem lat ubiegłych nasze przedszkole bierze udział akcj charytatywnej "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zachęcamy wszystkich Państwa do włączenia się w akcję.

• Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
    07-415 Olszewo-Borki