Nawigacja

Nawigacja

  • Święto dyni w przedszkolu

   Święto dyni w przedszkolu

    

   Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki
   z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

   Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czwartek 18 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, oglądały film, sprawdzały co, dynia kryje
   w środku oraz śpiewały piosenkę „Dynia jak bania”, grając przy tym na przyniesionej przez siebie dyni.

   W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Nasze przedszkolaki zjadły pyszną marmoladę jabłkowo - dyniową. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.

   Święto dyni w przedszkolu - Obrazek 1

    

  • Olszewo-Borki, 19 październik 2018r.

   Szanowni Rodzice,

   proszę o zadeklarowanie pobytu dziecka w Przedszkolu w dniach: 02 listopada 2018r. (tj. piątek), przedmiotowa informacja pozwoli na odpowiednie zorganizowanie zajęć wychowania przedszkolnego dla dzieci. Deklaracji należy dokonać u nauczyciela w grupie najpóźniej do 26 października 2018r.

   Jednocześnie informuję, iż w tych dniach przedszkole zapewni opiekę nad dziećmi w godz. 7:00 – 17:00, dowozy autobusem szkolnym nie będą realizowane.

    

        Dyrektor /-/
                                                                                                           Przedszkola Samorządowego

  • Dnia 25 października (czwartek) o godz. 10.00   w naszym przedszkolu artyści teatralni z Krakowa wystawią spektakl pt. „Dobre maniery”.

  • W dniu 30 października o godz. 10.00 w naszym przedzkolu odbędzie się Dziecięcy Przegląd Piosenki Kurpiowskiej. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Razem Łatwiej" we współpracy z zaprzyjaźnionym przedszkolem. Nagrody ufundowane będą ze środków pozyskanych z Gminy Olszewo-Borki.

  • Dnia 26.10.2018r. w naszym Przedzkolu odbędzie się  "Dzień Rumianego Jabłuszka". Tego dnia dzieci przychodzą ubrane na kolor czerwony i przynoszą jabłka.

  • Dzień Dynia

   Dzień Dynia

   Dnia 18.10.2018r.( czwartek) w naszym Przedszkolu odbędzie się "Dzień Dyni". Tego dnia dzieci przychodzą ubrane na kolor pomarańczowy i przynoszą małą dynię.

  • Mini Olimpiada Sportowa

   Mini Olimpiada Sportowa

   Dnia 09.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się Mini Olimpiada Sportowa w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Olimpiadę rozpoczeliśmy od wspólnej rozgrzewki na świeżym powietrzu. Następnie wszystkie przedszkolaki chętnie brały udział w różnych konkurencjach sportowych np. przeciąganie liny, tory przeszkód, rzut do celu, wyścigi w workach i wiele innych. Poprzez takie zajęcia zaszczepiamy w dzieciach miłość do sportu.

   Mini Olimpiada Sportowa - Obrazek 1

  • Spotkanie z policjantami

   Spotkanie z policjantami

   Na poczatku roku szkolnego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili znaczenie znaków drogowych na które dzieci powinny zwracać uwagę oraz umożliwili oglądanie radiowozu. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez firmę "OSKAR".

   Spotkanie z policjantami - Obrazek 1

  • Szanowni Rodzice uprzejmie informujemy, iz w dniach 8-12.10.2018r. w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia pod hasłem "Europejski tydzień sportu"w ramach którego przewidziane sa spotkania ze sportowcami, zawody i konkursy oraz zajęcia edukacujne. Zachęcamy aby w tych dniach dzieci przychodziły do przedszkola "na sportow"

  • W piątek 28.09 i poniedziałek 01.10 w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody dnia chłopaka. Z tej okazji  dzieci otrzymały upominki zakupione przez trójki grupowe oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  • Tradycyjnie już od kilku lat w naszym przedszkolu  we wrześniu zorganizowane zostały  ogniska integracyjne, które miały na celu poznanie się i dobrą zabawę. Na nasze podwórko zawitało wielu gości. Była kawka i ciasteczka pieczone przez niektóre nasze mamusie, za co bardzo dziękujemy. Pogoda dopisała, przy ognisku siedziało się bardzo przyjemnie, a kiełbaski  smakowały wyśmienicie!  Było super!

  • Już nadeszła jesień, a wraz z nią przepiękne kolory, dojrzałe owoce i smaczne warzywa. Dzieci z grupy „Motylki” przyniosły do przedszkola owoce z których samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Po uśmiechach dzieci i ich pań można stwierdzić, iż była przepyszna gdyż zniknęła bardzo szybko z talerzy.

    - Obrazek 1

  • Dnia 26 września (środa) o godz. 8.00   w naszym przedszkolu artyści ze studia Arena wystawia spektakl pt. „Kto Ty jesteś?”

    

  • Olszewo-Borki 13.09.2018r.

   Informacja dla Rodziców

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach zaprasza Rodziców  z trójek grupowych dnia 18.09.2018r. na godzinę 16:00 na zebranie organizacyjne.

   Porządek zebrania:

   1. Powitanie przedstawicieli trójek grupowych.
   2. Podziękowanie przewodniczącej Rady Rodziców za pracę w ubiegłym roku szkolnym.
   3. Przekazanie trójkom grupowym informacji dotyczących pracy Rady Rodziców w Roku szkolnym 2017/2018 przez uprzednią przewodniczącą.
   4. Omówienie zakresu pracy Rady Rodziców.
   5. Wybór Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach na rok szkolny 2018/2019. 
   6. Ustalenie wysokości składki na Komitet Rodzicielski.
   7. Sprawy różne

   Zapraszamy

   Dyrektor i Rada Pedagogiczna
   Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach

                                                                                 

     

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców z grupy „Muchomorki” na spotkanie organizacyjne o godzinie 15.30 oraz ognisko integracyjne w dniu 14.09.2018r. (piątek) o godz. 16.00.

    

   Wychowawczynie grupy

  • - Obrazek 1

  • Szanowni Rodzice

   z wielką radością czekamy na naszych wychowanków tych obecnych i tych, którzy we wrześniu po raz pierwszy przekroczą progi naszego przedszkola.

   Uprzejmie informujemy, że uroczystość rozpoczęcia roku przedszkolnego 2018/2019 odbędzie się 1 września 2018 r. o godz. 9.00 przed budynkiem Przedszkola (w razie niepogody uroczystość będzie przeniesiona na salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej).

   Serdecznie zapraszamy.

  •                                                                                                                                                                               Olszewo-Borki 31.07.2018r.            

   Szanowni Rodzice,

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach informuje, że opłat za przedszkole od 01 sierpnia 2018r. będzie można dokonywać w sekretariacie przedszkola, bądź na nowy rachunek bankowy:

   Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
   ul. 3 Maja 3 , 07-415 Olszewo-Borki
   Bank Spółdzielczy w Ostrołęce
   nr: 62 8922 0009 0000 0361 2000 0870

   Tytułem: imię i nazwisko dziecka, opłata za m-c …

    

    

    

   Dyrektor /-/
   Przedszkola Samorządowego

    

    

    

    

  • Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach, ul. 3-go Maja 3, tel. 29 7613147, przedszkole@olszewo-borki.pl od 1 września 2018 r. zatrudni

   nauczycieli wychowania przedszkolnego w pełnym wymiarze godzin

   -wakat

   -zastępstwo

   Prosimy o składanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) wraz własnoręcznie podpisanym oświadczeniem: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)w sekretariacie Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach, ul. 3-go Maja 3 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00 do dn. 10.08.2018 r.

  • ADAPTACJA

   ADAPTACJA

   Serdecznie zapraszamy  nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami na program adaptacyjny, który odbędzie się w dniach 29-30.08,2018 w godz. 9.00-12.00.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
   07-415 Olszewo-Borki
   ul.3 Maja 3
  • (+48) 29 761 31 47

  Galeria zdjęć