Nawigacja

Nawigacja

  • Przerwa świąteczna- dyżur

   Przerwa świąteczna- dyżur

   Szanowni Rodzice uprzejmie informujemy, iż w dniach 27-28 i 31 grudnia 2018r. nasze przedszkole pełni dyżur w godz. 7.00 - 17.00. Bardzo prosimy o przyprowadzenie dzieci zgodnie z deklaracją.

  • Charytatywna zbiórka dla rodziny

   Charytatywna zbiórka dla rodziny

   Pracownicy i dzieci z przedszkola zapraszają do udziału w charytatywnej zbiórce darów dla rodziny jednego z naszych przedszkolaków.

   Nadchodzą święta, więc jest kolejna okazja, aby dzielić się szczęściem i radością z innymi. Chcemy o tym przypomnieć i dlatego zapraszamy do udziału w naszej akcji. Potrzebne są m.in. ubrania, zabawki, środki czystości, produkty spożywcze typu: mąka, makaron, cukier, konserwy, herbata itp.

   Zbiórka zebranych przedmiotów potrwa do 20 grudnia.

   Za ofiarowane serce dziękujemy.

  • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

   KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    

   Serdecznie zapraszamy

   na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 

   w dniach 17- 21 grudnia do Przedszkola Samorządowego w Olszewie – Borkach.

    

   Zachęcamy do zakupu ręcznie robionych ozdób, ciast, stroików lub upominków wykonanych przez dzieci, rodziców i pracowników naszego przedszkola.

   Zebrane fundusze przeznaczone będą na doposażenie placu zabaw naszego przedszkola.

  • Mikołajki w przedszkolu

   Mikołajki w przedszkolu

   Dzyń, dzyń, stuk, puk...To Mikołaj odwiedził dzisiaj nasze przedszkole! Wszystkie dzieci wypatrywały go już od samego rana. Z okazji tej wizyty w całym przedszkolu słychać było dźwięki świątecznych piosenek. Mikołaj rozdał każdemu prezenty i wspólnie bawił się z dziećmi. Dziękujemy Mikołaju za wspólnie spędzony czas!!!

   Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 1

  • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

   ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Olszewie- Borkach przy ul. 3 Maja 3 zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro: ,,Zakup i dostawa produktów spożywczych do Przedszkola Samorządowego w Olszewie- Borkach" w okresie od 02 stycznia 2019r. do 31 grudnia 2019r.

   SIWZ_PRZEDSZKOLE.docx

    

    

  • „Czary mary – wosku lanie”

   W czwartek 29.11.2018r. w grupie  „Motylki” odbyły się wróżby  Andrzejkowe, w których brali udział również rodzice. Było min. : lanie wosku, wróżba „Kim zostanę w przyszłości”, „Maszerujący bucik”, „Kto Cię kocha, kto Cię lubi”, „Kwiatek siedmiopłatek”. Żarty przeplatające się ze śmiechem towarzyszyły całemu spotkaniu i wprowadziły miłą atmosferę. Na koniec był słodki poczęstunek i dyskoteka.

   „Czary mary – wosku lanie” - Obrazek 1

  • Klub Seniora – „Wspomnienia z okresu wojennego”

   Klub Seniora – „Wspomnienia z okresu wojennego”
   07.12.2018

   Dnia 28.11.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy p. Mariannę Koziatek wraz z p. Martą Krukowską z Klubu Seniora. Nasze dzieci przywitały panie z Klubu Seniora wierszykiem „Kto, Ty jesteś? „Babcia Marianna” opowiedziała o swoim dzieciństwie z okresu wojny. Kiedy to jako mała dziewczynka doświadczyła wielu przykrych i smutnych przeżyć. Bardzo ciekawie przedstawiła życie dziecka, w tak trudnym czasie. Szkoły zostały zamknięte, jedzenie było bardzo trudno zdobyć. Zabawek dzieci nie miały – mogły tylko pomarzyć. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści oraz zadawały pytania. Gdzie dzieci spały? Czy miały zabawki? Czy były samochody?  itd …   Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Wojenko, wojenko”. Nasz gość otrzymał od pani Marty wymarzoną -  lalkę. Dzieci wręczyły Pani Mariannie kwiaty oraz własnoręcznie wykonaną książeczkę. Dziękujemy

  • Spotkanie z pisarzem p. Stanisławem Kałuckim

   Spotkanie z pisarzem p. Stanisławem Kałuckim

   Dnia 30.11.2018r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z p. Stanisławem Kałucki, pisarzem z Ostrołęki. Artysta zaprezentował dzieciom swoje dzieła: przeczytał wiersze, opowiedział baśnie, zadawał pytania, zagadki. Opowiedział o swojej pracy, pokazał zbiór napisanych przez siebie książek. Okazało się, że pan Stanisław pobił rekord Hansa Christiana Andersena, który napisał 308 baśniowych opowieści, natomiast masz gość wydał już 380 w sześciu tomach, a mianowicie: ”Baśnie i opowiastki z krainy zwanej Kurpsiami”, "Baśnie dziadka Staszka", „Dziadek Staś opowiada”, „Legendy, baśnie
   i opowiastki” oraz "Kurpiowskie bajanie”.
   Ponadto pan Stanisław Kałucki, wydał także zbiór wierszy dla dzieci pt. "Kurpianeczka". Autor pragnął jednak przypomnieć najmłodszym czytelnikom jak piękna jest nasza gwara i pomóc im lepiej ją poznać. Stąd pomysł na wydanie tego samego tomu w tłumaczeniu na język kurpiowski. Tak powstała „Kurpśónecka”.

  • Przedszkolaki w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.        

   W piątek 23.11.2018r. dzieci z grup: Motylki, Pszczółki i Zajączki były z wizytą w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.  Zwiedzili oni tam wystawę poświęcone Ostrołęce i Puszczy Kurpiowskiej. Wystawa ta obejmowała archiwalia i przedmioty związane z mieszkańcami Ostrołęki i Kurpiami. Były tam obrazy, wystawa „Wycinanki kurpiowskie”, skromne przedmioty życia codziennego, poezja, stroje ludowe. Zwiedzili najstarsze podziemia Ostrołęki. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach, gdzie samodzielnie wygnały wycinankę kurpiowską- gwiazdę.

   Przedszkolaki w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.         - Obrazek 1

  • Zwyczajem lat ubiegłych nasze przedszkole bierze udział akcj charytatywnej "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zachęcamy wszystkich Państwa do włączenia się w akcję.

    

  • Szanowni Rodzice

   Rada Rodziców  zwraca się z uprzejmą prośbą o wpłacanie do wychowawczyń grup, rocznej składki w wysokości 35 zł/os., w przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa 30zł/os.

  • 100-lecie Odzyskania Niepodległości

   100-lecie Odzyskania Niepodległości

   W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście święt5oqać ten wyjątkowy dla nas-Polaków dzień.

   Podczas występu dzieci z grupy „Zajączki” recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

   Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznania symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

   100-lecie Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

  • Informacja dla Rodziców

   Informujemy, iż na postawie ustawy z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, poniedziałek 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od pracy. Nasze przedszkole w tym dniu będzie nieczynne.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

   Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, nauka oraz dużo humoru ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci zarówno małych i dużych.

   Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek”, który odbył się 8.11.2018r. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane za postać z ulubionej bajki. Ten czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów, którzy bawią, uczą radzić sobie z problemami, a na końcu pozwalają wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych świetnie się przy tym bawiąc. Jednak największą atrakcją tego dnia był występ rodziców z Grupy ,,Jeżyki”. W rolę dziadka wcielił się tata Nataszki, w rolę babci- mama Nataszki, w rolę wnuczka- mama Nikodema, w rolę pieska- mama Szymonka, w rolę kotka- mama Lenki, w rolę kurki- mama Julki, w rolę gąski- mama Liwii, w rolę bociana – mama Wojtusia, w rolę żabki- mama Hani. Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać występy teatralne rodziców w naszym przedszkolu. W tym roku rodzice przygotowali inscenizację wiersza ,,Rzepka” J. Tuwima. W przedstawieniu ujawniły się ukryte talenty aktorskie rodziców, które zostały nagrodzone wielkimi brawami.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, za zaangażowanie w organizację przedstawienia.

  • Przegląd Pieśni Patriotycznej

   Przegląd Pieśni Patriotycznej

   05.11.2018r. dzieci z Przedszkola Samorządowego wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach. Nasze Przedszkole reprezentowali:

   • grupa „Motylki”  w utworze „Przybyli ułani pod okienko”
   • grupa „Pszczółki” w utworze „Serce w plecaku”
   • grupa „Zajączki” w utworze „Marsz Pierwszej Brygada"

   Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni dyplomami.

   Przegląd Pieśni Patriotycznej - Obrazek 1

  • Dzień Pluszowego Misia

   Dzień Pluszowego Misia

   W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” .W  naszym przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.    W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.  Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta „Misia” z którym wesoło bawiły się dzieci. Pani Magdalena  przeczytała dzieciom bajkę o przygodach Kubusia Puchatka. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

   Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Portret Kubusia”. W którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne a za swoją pracę otrzymały zestawy klocków.

   Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły- Konarzewska Izabela i Pędzich Ewa

   Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

  • Przed Świętem Wszystkich Świętych przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Pszczółki” i „Muchomorki” wraz z wychowawczyniami wybrały się  na cmentarz, aby zapalić znicze na  grobach. Celem wyjazdu było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce oraz zapalenie zniczy na Grobie Żołnierzy. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.

  • Światowy Dzień Postaci Z Bajek

   Światowy Dzień Postaci Z Bajek

   W dniu 8.11.2018r. (czwartek) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić

   Światowy Dzień Postaci z Bajek.

   W tym dniu dzieci przychodzą ubrane za ulubioną postać z bajki.

  • Dzień Rumianego Jabłuszka

   Dzień Rumianego Jabłuszka

   26 października w naszym Przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono i smakowicie, ponieważ obchodziliśmy ,,Dzień Rumianego Jabłuszka". Grupa ,,Zajączki" dla wszystkich kolegów i koleżanek przedstawiła inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. ,, Entliczek, pentliczek". Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci wszechstronnie poszerzyły wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, kolor, zapach, smak i przetwory z jabłek. Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka suszone, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych. Tego dnia było smacznie, kolorowo, a co najważniejsze zdrowo.

  • 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki z grupy „Pszczółki”  zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także słodkiego poczęstunku od Rady Rodziców. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał własnoręcznie przygotowany przez dzieci upominek.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
   07-415 Olszewo-Borki
   ul.3 Maja 3
  • (+48) 29 761 31 47

  Galeria zdjęć